Blog

Naprawy powypadkowe Darmowe auto zastepcze z polisy OC sprawcy wypadku

Jesteś uczestnikiem kolizji wypadku drogowego, a sprawcą jest inny kierowca, skorzystaj z prawa najmu pojazdu na koszt ubezpieczyciela z OC sprawcy kolizji od dnia powstania szkody.

Auto Zastępcze od dnia powstania szkody

Oferujemy samochód zastępczy bezpłatnie i bezgotówkowo na czas naprawy auta lub przy szkodzie całkowitej do wypłaty odszkodowania z możliwością bezpłatnego przedłużenia najmu do 7 dni. Zapewniamy profesjonalną pomoc i poradę prawną gratis !

Rezerwację samochodu zastępczego pod nr tel.502-381-413 lub kontakt poprzez e-mail [email protected]

Dysponujemy Flotą pojazdów z roku 2016/2018 są to auta osobowe dostawcze i cięzarowe TIR. Wszystkie nasze Auta posiadają wysoki standard wyposarzenia co gwarantuje komfort i bezpieczeństwo

Uważaj na ubezpieczyciela, i nie daj się wprowadzić w błąd przy zgłoszeniu szkody komunikacyjnej – Skontaktuj się z nami w celu udzielenia porady prawnej zanim popełnisz błąd.

W myśl art. 363 k.c masz prawo do auta zastępczego i ubezpieczyciel nie ma prawa wskazywać gdzie masz naprawiać swój samochód. To jest twój wybór i tylko ty o tym decydujesz

Naprawy Blacharsko Lakiernicze

Serwis nasz zapewnia wysoki standard napraw blacharsko lakierniczych aut powypadkowych, naprawy wykonujemy na płycie blacharskiej a lakierowane pojazdów wykonujemy w kabinie lakierniczej. Naprawy powypadkowe pokryte są z poliosy OC sprawcy wypadku lub AC – Forma rozliczenie bezgotówkowa!

DSC_0003 — kopia

Kolizja Auto Lawety Pomocy Drogowej

Trasa S1 Dąbrowa Górnicza kolizja drogowa trzech pojazdów , Forda , Pomocy drogowej i samochodu ciężarowego Tir. Kierowca Tira zajechał drogę kierowcy Pomocy Drogowej z Częstochowy ten zaś zmienił tor jazdy uderzając w forda mondeo. Auto Laweta z Częstochowy o mały włos nie zgubiła ładunku , nieraz tak jest Łowca staje się ofiarą :)

Auto Laweta MysłowicePomoc Drogowa CzęstochowaHolowanie KoziegłowyPomoc drogowa TIR

 

Citroen C4 wymiana Air Bag

Wymiana poduszki powietrznej kierowcy w Citroenie C4

Przygotuj torksa lub kawałek twardego drutu o średnicy 5mm z płaskim zakończeniem.

wymiana poduszki kierowcy

Pod kierownicą na obudowie kierownicy ( na środku ) znajduje się 1 otwór, włóż torksa i równo pociśnij ku górze sprężynę zabezpieczającą

jak zdemontować poduszkę powietrznądemontarz poduszki powietrznej

Następnie wyciągnij poduszkę i delikatnie rozepnij wtyczkę

jak sciągnąć poduszkę powietrzną citroen

 

Wypadek w Slawkowie


Trzynasty okazał się pechowy i tym razem. Wypadek drogowy w Sławkowie DK94 na światłach, udział brały dwa pojazdy ciężarowe jeden z nich najechał na tył przyczepy poprzedzającego pojazdu ciężarowego. Siła uderzenia była tak duża że opakowania z chemikaliami były rozrzucone na odcinku kilkudziesięciu metrów.

DSC_0181DSC_0182DSC_0180

Wypadek w Sosnowcu dk94

Sosnowiec  droga DK94 na wysokości stacji Shell kolizja drogowa trzech pojazdów,  uczestnikiem był jeden pojazd ciężarowy i dwa osobowe. Kierowca opla corsy nie zachował ostrożności i najechał na tył dwóch pojazdów. Samochód ciężarowy odjechał z miejsca zdarzenia o własnych siłach, dwa pojazdy osobowe zostały wyłączone z ruchu i zostały odholowane auto lawetą pomocy drogowej.

DSC_1635auto laweta Sosnowiec

holowanie lawetąlaweta mysłowice

BMW e46 naprawa luzu drążka zmiany biegów 320d 318d

Naprawa luznego lewarka zmiany biegów bmw e46 320d 318d. Brak regulacji i korekty luzu jedyny sposób naprawy wymiana zużytych części w innych modelach bmw występuje ten sam problem naprawa przebiega w ten sam sposób. Brak możliwości naprawy bez demontażu skrzyni biegów.

Luzny lewarek zmiany biegówDrążek zmiany biegów bmw

 

  1. Demontujemy osłony silnika i skrzyni biegów.
  2. Następnie rozpinamy wał,trzy śruby.
  3. Odkręcamy podporę skrzyni biegów z poduszkami skrzynia lekko opadnie.
  4. Rozpinamy dwie zawleczki od drążka zmiany biegów.
  5. Odkręcamy skrzynie biegów od korpusu silnika 10 śrub i wyciągamy skrzynie. Wszystkie czynności wykonujemy od strony podwozia bez konieczności zaglądania pod maskę silnika.

Po demontażu skrzyni biegów naprawa luznego lewarka zmiany biegów to już pryszcz.

Naprawa luznego lewarka zmiany biegów bmw e46 320dNaprawa 5 biegu luznego lewarka e46 bmw

Otwór nr1.jest odpowiedzialny za bieg wsteczny ( wchodzi zamiast jedynki jest nie wyczuwalny lub nie powraca na pozycje luz )

Otwór nr 2. jest odpowiedzialny za bieg 5 ( po wbiciu piątego biegu nie powraca na pozycję luz,szukanie biegów nie powraca na pozycję neutral.

Otwór nr3 odpowiedzialny za biegi 1,2,3,4 (Szukanie biegów, nie wyczuwalne biegi od 1 do 4

W wyżej wymienionym przypadku opisuję naprawę 5 biegu otworu nr 2. i użytych do tego części

1.Zabezpieczenie.

2.Zaślepka.                          Nr. katalogowy części w ASO       1.224.825

3.Sprężyna                          Nr. katalogowy części w ASO        1.224.935

4.Łożysko ślizgowe           Nr. katalogowy części w ASO         7.533.395

5.Sworzeń blokujący        Nr. katalogowy części w ASO         7.502.165

Lużny lewarek zmiany biegów bmw e46 320d

 

Czas wymiany w/w części po demontażu skrzyni biegów to około 15 min, nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Po wymianie lewarek zmiany biegów wraca z 5 biegu na pozycję neutral. Bieg 3 i 4 stał się wyczuwalny. Koszt części w ASO to około 150 zł.

Miłej pracy :)